Стратегічні орієнтири » Прогноз libor » Крижанович Н.П. Прогноз LIBOR
Информація до матеріалу
 (голосов: 0)
31-10-2019, 22:39

Крижанович Н.П. Прогноз LIBOR

Категорія: Прогноз libor

Прогноз тримісячної ставки LIBOR USD на 01.12.2019

Лондонська міжбанківська ставка пропозиції (London Interbank Offered Rate, LIBOR) – середньозважена процентна ставка за міжбанківськими кредитами (ставка запозичення), що надаються банками, які виступають на лондонському міжбанківському ринку з пропозицією коштів у різних валютах і на різні терміни. Її розмір служить барометром стану банківської системи. Якщо ставка зростає, то це показує, що банки менш охоче кредитують один одного. Принципова відмінність LIBOR від інших ставок в тому, що вона визначається не на біржі, а на міжбанківському ринку. Історично він знаходиться в Лондоні.
Ставка фіксується Британською банківською асоціацією (British Bankers’ Association), починаючи з 1985 р. щодня об 11:00 на підставі даних, наданих обраними банками, в число яких, наприклад, входять Banque Nationale de Paris (Франція), Bank of Tokyo (Японія), Deutsche Bank (Німеччина), Morgan Guaranty Trust Company of New York (США) і National Westminster Bank (Великобританія). Фіксація ставки LIBOR здійснюється наступним чином. Уповноважений агент Британської банківської асоціації – агентство Thomson Reuters об 11:00 за західно-європейським часом обдзвонює 16 першокласних банків-маркетмейкерів (Prime banks) лондонського грошового ринку та запитує у них котирування пропозиції процентних ставок на стандартні терміни. Тобто, вона може бути одноденна, дводенна, триденна, тижнева, місячна, піврічна і річна, включаючи інші проміжні терміни. Всього п'ятнадцять визначення термінів. Наприклад, річна ставка LIBOR - ставка відсотка, за якою один банк дає кредит іншому банку терміном на рік. Одноденна ставка - ставка, за якою банк може отримати кредит на один день, тижнева - кредит на тиждень тощо. Для кожного періоду із 16 одержаних ставок відсікаються 4 найнижчі та 4 найвищі. Виходячи із решти ставок, розраховують середнє арифметичне значення, яке публікується як ставка LIBOR для відповідного періоду та відповідної валюти.
Будь-яка зі ставок LIBOR є бенчмарком — еталонною ставкою. По суті, вона показує актуальний ступінь довіри банків (по визначенню найбільш якісних позичальників) один до одного. Прийнято вважати, що динаміка тримісячної ставки LIBOR (в британських фунтах) відображає очікування ринку відносно того, як зміниться базова ставка Банку Англії через три місяці.
Для здійснення прогнозу тримісячної доларової ставки LIBOR на 1 грудня 2019 року, було проаналізовано динаміку цього показника за останні роки. З кінця 2014 року відбувалося поступове зростання від 0,25% до 2,80% на початок цього року. В 2019 відбулась кардинальна зміна динаміки і доларова ставка LIBOR почала спадати. Загалом на кінець аналізованих років зберігалась загальна динаміка, тобто відбувалось зростання ставки. Тому можна припустити, що на початок грудня показник також утримає річну тенденцію та знизиться порівняно з початком листопада. Станом на 30 жовтня 2019 року його значення становило 1,909%.
Отже, прогнозоване значення тримісячної ставки LIBOR USD на 01.12.2019 буде в межах 1,770-1,820%.

Посилання: 2019, ЕКФМ-53, Прогноз ставки LIBOR

Дорогий відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач.
Рекомендуємо Вам зареєструватися або ввійти на сайт під своїм ім'ям.

Архів новин

Апрель 2021 (8)
Декабрь 2020 (17)
Ноябрь 2020 (16)
Октябрь 2020 (83)
Сентябрь 2020 (15)
Июнь 2020 (3)
^