Стратегічні орієнтири » Прогноз libor » Глутковський М.О. Прогноз доларової ставки LIBOR
Информація до матеріалу
 (голосов: 0)
31-10-2019, 23:24

Глутковський М.О. Прогноз доларової ставки LIBOR

Категорія: Прогноз libor

Глутковський М.О Група ЕКфМН-51с
LIBOR (London Interbank Offered Rate ) представляє собою відсоткову ставку, за якою одні першокласні банки позичають грошові кошти (стандартні ринкові суми) в інших першокласних банків на Лондонському міжбанківському ринку.
Широке використання ставки LIBOR зумовлене глобальним розвитком
ринків валют. Розмір ставки Лібор визначається щодня Британською асоціацією банкірів (BBA). Її розмір служить барометром стану банківської системи. Якщо ставка зростає, то це показує, що банки менш охоче кредитують один одного. Принципова відмінність LIBOR від інших ставок в тому, що вона визначається не на біржі, а на міжбанківському ринку. Історично він знаходиться в Лондоні.
LIBOR формується починаючи з 1985-го року на основі процентних ставок декількох банків-орієнтирів, в число яких, наприклад, входять Banque Nationale de Paris (Франція), Bank of tokyo (Японія), Deutsche Bank (Німеччина), Morgan Guaranty Trust Company of New York (США) і National Westminster Bank (Великобританія). Всього беруть участь шістнадцять банків. Критерії відбору — масштаб бізнесу і репутація банку, а також досвід роботи банку з конкретною валютою.
Банки-орієнтири вибираються на підставі репутації, рівня кредитного рейтингу та активності на валютному ринку. Діяльність банків, що входять в список для розрахунку LIBOR, підлягає постійному моніторингу. Для цього BBA як мінімум раз на рік переглядає їх список і публікує результати перевірок. Банки, що входять у базу розрахунку ставки, щодня надають свої котирування уповноваженому Асоціацією агентству Телерейт між 11.00 і 11.30 ранку за лондонським часом. Близько 12.00 публікується фіксинг LIBOR. Котирування банків впорядковуються, чотири верхні і чотири нижні значення відкидаються, а решті значення усереднюються. Оскільки міжбанківський кредит може видаватися в різних валютах, фіксинг LIBOR розраховується для семи найважливіших валют: долара США, євро, англійському фунту, японської ієни, швейцарському франку, канадського долара і австралійського долара. Таким чином, ставка визначається щодня по кожній валюті і вона має цілу мережу розгалужень. Тобто, вона може бути одноденна, дводенна, триденна, тижнева, місячна, піврічна і річна, включаючи інші проміжні терміни.
Будь-яка зі ставок LIBOR є еталонною ставкою. Вона показує актуальний ступінь довіри банків (по визначенню найбільш якісних позичальників) один до одного. Ставка визначається на основі середньої вартості відповідних трансакцій між банками та різниться за валютами й періодами. Однією найважливіших ставок LIBOR вважають USD LIBOR періодом у три місяці. А основним чинником, який впливає на рівень ставки LIBOR є облікова ставка ФРС та між цими показниками існує пряма залежність.
Щоб здійснити прогноз трьохмісячної доларової ставки LIBOR станом на 1 грудня 2019 року, було використано інформацію про значення цієї ставки за період 01.01.2019-31.10.2019. За даними дослідження можемо зробити висновок , що динаміка трьохмісячної ставки LIBOR протягом деяких місяців за американським доларом мала значну тенденцію до коливання.
З кінцевого результату даного аналізу випливає те, що ми спостерігаємо тенденцію зростання показника тримісячної ставки LIBOR за курсом USD. Адже прогнозне значення ставки LIBOR на кінець жовтня 2019 року знаходиться в діапазоні 1,78 - 1,98%. Проаналізувавши фактичні ставки LIBOR, прогнозний діапазон ставки LIBOR USD на 01.12.2019 очікується в межах 1.6-1.75%.

Посилання: ЕКфМ-51с, ЕКфМН-51с, Прогноз ставки LIBOR, ЛНУ імені Івана Франка, Економічний факультет, 2019

Дорогий відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач.
Рекомендуємо Вам зареєструватися або ввійти на сайт під своїм ім'ям.

Архів новин

Апрель 2021 (8)
Декабрь 2020 (17)
Ноябрь 2020 (16)
Октябрь 2020 (83)
Сентябрь 2020 (15)
Июнь 2020 (3)
^