Стратегічні орієнтири » Якість фінансових послуг та інструментів » Білаш С.В. Прогноз курсу акцій Exxon Mobil (XOM) станом на 01.12.2019
Информація до матеріалу
  • Переглядів: 264
  • Автор: sbilash
  • Дата: 31-10-2019, 23:24
 (голосов: 0)
31-10-2019, 23:24

Білаш С.В. Прогноз курсу акцій Exxon Mobil (XOM) станом на 01.12.2019

Категорія: Якість фінансових послуг та інструментів

ExxonMobil Corporation — одна з найбільших у світі нафтових компаній, а також одна з найдорожчих корпорацій у світі з ринковою капіталізацією у поназ 300 млрд. дол..
ExxonMobil має частку в 21 НПЗ в 14 країнах загальною продуктивністю 4,7 млн барелів на добу. П'ять з них знаходяться в США (2 в Техасі, по одному в Іллінойсі, Луїзіані та Монтані), 3 в Канаді, 8 в Європі (2 у Франції, а також в Бельгії, Великобританії, Нідерландах, Італії, Норвегії та Німеччини), 5 в Азії (Сінгапур, Саудівська Аравія, Таїланд, Австралія та КНР)
Вартість акції ExxonMobil залежить від прибутку за останній звітний період та вартості нафти. Чим дорожче нафта, тим більший прибуток отримає корпорація. Для ExxonMobil важливо, щоб у компанії залишалося достатньо родовищ, на яких можлива активний видобуток. На зміни котирувань впливають прогнози і ситуація в регіонах видобутку

В таблиці нижче наведено основні фінансові показники компанії за останні 5 років.

Білаш С.В. Прогноз курсу акцій Exxon Mobil (XOM) станом на 01.12.2019 Як бачимо з таблиці, фінансові показники мають позитивну тенденцію, що свідчить про високий рівень активності компанії, відповідно і позитивна тенденція дохідності. Відповідно зростає привабливість компанії.
Незважаючи на те, що основні конкуренти Chevron, і Apache відзвітували про фінансові результати за другий квартал 2019 року. і у них впала виручка, ExxonMobil має прибуток і ринкова вартість акцій зросла на 0.25%.
За останні 360 днів Максимальна ціна на акції була 83,74 дол., мінімальна – 64,65 дол.


Дослідивши ринкове середовище компанії, я вважаю, що ціна на акції впала за рахунок таких факторів:
1. Коливання ціни на нафту
2. Пожвавлення конкурентів
3. Збільшення обсягу видобутку нафти
4. Встановлення певних обмежень щодо видобутку корисних копалин на федеральних землях США.
5. Ситуація на світовому ринку нафти

ExxonMobil має сильний баланс і масштабні плани на майбутнє. Це один з кращих гравців в нафтогазовому бізнесі.
За даними порталу Investing, акції ExxonMobil приносять 4,7% прибутку на рік. Кожен квартал корпорація виплачує 0,85 долара на акцію. За останні п'ять років показник підвищувався на 5% щорічно. Компанія нарощує дивіденди останні 30 років, незважаючи на мінливість ситуації в нафтогазовому секторі.
Також прогнозуєьбся, що компанія продасть родовища за межами США. У Великобританії компанія позбудеться від активів на $ 2-3 млрд, в Малайзії - на $ 3 млрд. Експерти очікують зростання котирувань ExxonMobil на 12%.

Провідна компанія з аналізу енергетичного ринку Goldman Sachs стверджує, що великі нафтові компанії США сконцентрувалися на посиленні грошових потоків і виплаті дивідендів. Зростання видобутку нафти в США не залишиться стійким протягом тривалого часу. Але експерти Goldman Sachs упевнені, що ExxonMobil продовжить нарощувати прибуток навіть після можливого обвалу ринку. Вартість акцій буде рости.

На момент формування прогнозу ціна на акції становила 67.65 за акцію. Максимальна ціна за день була 69.03 мінімальна 68.24, ринок відкрився за ціною 68.53.

На маю думку, у випадку стабільності нафтового ринку та за відсутності суттєвих коливань у міжнародному економічному середовищі вартість акцій на 01.12.2019 не сильно зміниться порівняно з сьогоднішньою вартістю, проте дещо зросте.
Основні фактори, які вплинуть на ціну:
1. Прогнозоване збільшення ціни на нафту за рахунок сезонних коливань попиту.
2. Наближення президентських виборів у США. Відповідно буде створюватися сприятливе середовище за рахунок того, що кандидат намагатимуться завоювати електорат за рахунок позитивного впливу на економіку країни.
3. Позитивна тенденція прибутковості компанії
4. Нарощування капіталу компанії.

Відповідно до розрахункового методу зваженої плинної середньої прогнозована мінімальна ціна акцій буде складати 67.34 дол. за акцію, максимальна ціна 70,34 дол. за акцію
Прогнозований інтервал 67.34 дол. – 70.34 дол.

Посилання: Прогноз курсу акцій

Дорогий відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач.
Рекомендуємо Вам зареєструватися або ввійти на сайт під своїм ім'ям.

Архів новин

Апрель 2021 (8)
Декабрь 2020 (17)
Ноябрь 2020 (16)
Октябрь 2020 (83)
Сентябрь 2020 (15)
Июнь 2020 (3)
^