Стратегічні орієнтири » Державні фінанси 2020 » Паславський Н.Р. Схеми та способи збуту підакцизних товарів
Информація до матеріалу
 (голосов: 0)
25-05-2020, 12:54

Паславський Н.Р. Схеми та способи збуту підакцизних товарів

Категорія: Державні фінанси 2020

Паславський Назар, ГЛГ- 31
ЛНУ ім. І. Франка, Геологічний факультет

Схеми та способи збуту підакцизних товарів

Зараз дуже популярні схеми збуту підакцизних товарів в країни Євросоюзу через їх велику прибутковість. В більшості схем, Україна використовується, як транзитна територія до країн ЄС. Контрабанда везеться з Росії, Білорусії, Молдови та з країн далекого сходу (через морський шлях), а вже тоді потрапляє в Європу.
Найчастіше тютюн перевозять через кордон у вигляді іншого товару або перероблюють автомобілів для створення сховищ.
Також популярна схема “перерваного транзиту”, коли в Україну товар приїжджає в режимі “транзит” без сплати податків, а вивезення товару відбувається лише на папері. Товар залишається в Україні і попадає в незаконний обіг.
торгівля незаконним тютюном відбувається по всій Україні, але найбільше розповсюджена в прикордонних зонах. Торгівля відбувається в інтернеті, соціальних мережах, в кіосках або на вулиці, при цьому покупець не отримую чеку.
Ввезення алкогольних напоїв найчастіше відбувається з так званого Придністров'я. Так не давно на кордоні з Молдовою було виявлено трубопровід, через який під водою та землею незаконно качали спирт. Пропускна спроможність трубопроводу становила до 80 тонн сурогату на місяць.
Також співробітники СБУ затримали дві вантажівки, які намагалися ввести шість тон алкоголю.
В Дніпропетровській облісті було викрито схему розповсюддження незаконних тютюнових виробів через кіоски та інтернет ресурси. Для зберігання використовувались гаражі в місті Камянське. Було вилучено товару на суму 1,65 млн. гривень.
На території України поширене незаконне виготовлення та збут паливно-мастильних матеріалів. Так на території Хмельницької облісті був затриманий чоловік, який на автозапраці збував незаконно виготовлені паливно-мастильні матеріали під виглядом дизельного палива. Було вилучено 1,6 тон палива та обладнання для його виготовлення.
Загалом виготовлення палива відбувається на невеликих нафтопереробних заводах, які не є відображені в обліках суб’єктів господарської діяльності. Після виготовлення неякісне паливо закупалося власниками АЗС та піддавалося реалізації населенню.
Також часті випадки зливання пального з бензовозів. Як правило цим займаються водії даного транспорту. Крадіжка в середньому складає сорок літрів, що становить приблизно 1000 грн.

Джерела
https://rating.zone
https://suspilne.media
https://nv.ua/ukr/ukra
https://www.unn.com.ua
http://od.sfs.gov.ua
Дорогий відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач.
Рекомендуємо Вам зареєструватися або ввійти на сайт під своїм ім'ям.

Архів новин

Май 2021 (4)
Апрель 2021 (8)
Декабрь 2020 (17)
Ноябрь 2020 (16)
Октябрь 2020 (83)
Сентябрь 2020 (15)
^