Стратегічні орієнтири » Фінансовий ринок 2020 » Прокіпчин М. Сутність, функції та призначення фінансового ринку
Информація до матеріалу
 (голосов: 0)
22-09-2020, 17:25

Прокіпчин М. Сутність, функції та призначення фінансового ринку

Категорія: Фінансовий ринок 2020

Фінансовий ринок — це сфера фінансової системи, де здійснюється перерозподіл тимчасово вільних фінансових ресурсів між домогосподарствами, суб'єктами господарювання та державою через систему7 фінансових інститутів на основі взаємодії попиту і пропозиції.

Сутність і роль фінансового ринку в економіці держави розкривається в його функціях. У сучасних умовах основними функціями фінансового ринку є:

1. Функція ціноутворення. Фінансовий ринок встановлює ціни на фінансові активи, які врівноважують попит і пропозицію на них. Ціною фінансових активів є дохід, який сплачує покупець (емітент) продавцю (інвестору або власнику фінансових ресурсів) - банківський відсоток, купонна ставка за облігаціями, дивіденди по акціях.
2. Функція забезпечення ліквідності. Чим ефективніше функціонує фінансовий ринок, тим вищу ліквідність він забезпечує фінансовим активам, що перебувають в обігу на ньому, оскільки кожен інвестор може швидко і практично без втрат у будь-який момент перетворити фінансові активи на готівку. При цьому фінансові посередники завжди готові не лише викупити фінансові активи, а у разі потреби продати їх інвесторам.
3. Функція економії на витратах. Фінансовий ринок зменшує витрати на здійснення операцій та інформаційні витрати. Фінансові посередники, здійснюючи великі обсяги операцій з інвестування та залучення коштів, зменшують для учасників ринку витрати й відповідні ризики від проведення операцій із фінансовими активами. Фінансові посередники зменшують витрати через здійснення економії на масштабах операцій і вдосконалення процедур оцінювання фінансових активів, запропонованих до продажу.
Для ефективного функціонування фінансового ринку необхідне дотримання таких основних принципів: вільний доступ до ринкової інформації і ринкових інструментів для всіх учасників фінансового ринку; прозорість ринку і реальний захист інвесторів; ліквідність фінансових інструментів ринку; конкурентність і ефективність; відповідність міжнародним стандартам.

Призначення фінансового ринку полягає у його здатності:

1) акумулювати грошові заощадження населення, підприємств, держави і трансформувати їх у позичковий та інвестиційний капітал;
2) формувати ринкові ціни на окремі види фінансових активів з урахуванням зовнішніх і внутрішніх чинників впливу;
3) перерозподіляти на взаємовигідних умовах грошові кошти господарюючих суб'єктів з метою їх ефективнішого використання;
4) впливати на грошовий обіг і прискорювати обіг капіталу, що сприяє активізації економічних процесів;
5) забезпечувати ліквідність фінансових активів;
6) забезпечувати кредитування уряду й органів місцевого самоврядування шляхом емісії та розміщення урядових і муніципальних цінних паперів.
Таким чином, фінансовий ринок посідає важливе місце в системі ринкових відносин, завдяки якому регулюються процеси концентрації та централізації виробництва і капіталу, забезпечується рух фінансових потоків і переливання вільних фінансових ресурсів в інвестиції
Дорогий відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач.
Рекомендуємо Вам зареєструватися або ввійти на сайт під своїм ім'ям.

Архів новин

Апрель 2021 (8)
Декабрь 2020 (17)
Ноябрь 2020 (16)
Октябрь 2020 (83)
Сентябрь 2020 (15)
Июнь 2020 (3)
^