Стратегічні орієнтири » Прогноз libor » Тихонька У.Т. Прогноз 3-month USD LIBOR на 01.12.2020
Информація до матеріалу
 (голосов: 0)
30-10-2020, 21:15

Тихонька У.Т. Прогноз 3-month USD LIBOR на 01.12.2020

Категорія: Прогноз libor

УДК 336
© Тихонька У.Т., 2020
ЛНУ імені Івана Франка, ЕКфМ-51с

Прогноз 3-month USD LIBOR на 01.12.2020

LIBOR є найпоширенішим показником глобальних короткострокових процентних ставок.
Розшифровується ця ставка як London Interbank Offer Rate, що в перекладі відповідає значенню - усереднена процентна ставка міжбанківського кредитування на міжнародному ринку.
Розмір лондонської міжбанківської ставки пропозиції щодня визначає Британська асоціація банкірів (BBA). Її розмір може бути використаний як барометр стану банківської системи. Якщо процентні ставки зростають, це свідчить про те, що банки не охоче надають позики один одному. Принципова різниця між LIBOR та іншими усередненими ставками полягає в тому, що вона визначається не на біржі, а на міжбанківському ринку.
Libor - це фактично набір індексів. Існують окремі ставки Libor для семи різних термінів погашення (тривалості терміну погашення боргу) для кожної з 5 валют. Найкоротший термін погашення - одна ніч, найдовший - один рік.
Попри різноманітність ставок LIBOR, найважливішою є тримісячна ставка за доларом – середня процентна ставка, за якої банки готові кредитувати один одного в американських доларах з терміном погашення - 3 місяці.
Значимість ставки LIBOR в тому, що вона використовується давно і визнана в якості серйозного міжнародного показника. Серед позитивних її властивостей не можна не відзначити її масштабність: вона пропонує фіксинг по найбільшому набору валют і термінів. Її розрахунок абсолютно відкритий і досить зрозумілий. Що до банків, що входять у базу розрахунку, вони формують ринок і мають дуже високий кредитний рейтинг.
Загалом, ставка LIBOR слугує індикатором довіри банків до того чи іншого виду валюти, а також економічної ситуації в світі.
LIBOR розглядається як найважливіший орієнтир у світі щодо короткострокових процентних ставок. На професійних фінансових ринках LIBOR використовується як базова ставка для великої кількості фінансових продуктів, таких як ф'ючерси, опціони та свопи. Банки також використовують процентну ставку LIBOR як базову ставку при встановленні процентних ставок за позиками, заощадженнями та іпотекою. Той факт, що LIBOR часто трактується як базова ставка для інших продуктів, є причиною того, що процентні ставки LIBOR з великим інтересом контролюються великою кількістю професіоналів та приватних осіб у всьому світі.
Отже, значення ставки LIBOR важко переоцінити. Основними причинами, чому цей індекс став одним з основних показників світового валютного ринку, є наступні:
1) LIBOR давно використовується;
2) пропонує фіксинг по найбільшому набору валют і термінів;
3) є визнаним міжнародним показником;
4) має широке комерційне застосування;
5) механізм розрахунку відкритий і зрозумілий;
6) банки-контриб`ютори, що входять до бази розрахунку, мають високий кредитний рейтинг і є маркет-мейкерами на провідних валютних ринках світу.
Проаналізувавши динаміку ставки LIBOR, можна зробити висновок, що динаміка трьохмісячної ставки LIBOR протягом останніх місяців мала спадну тенденцію.
На 01.12.2020 ставка прогнозується в межах 0,195 - 0.205%.
Дорогий відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач.
Рекомендуємо Вам зареєструватися або ввійти на сайт під своїм ім'ям.

Архів новин

Май 2021 (4)
Апрель 2021 (8)
Декабрь 2020 (17)
Ноябрь 2020 (16)
Октябрь 2020 (83)
Сентябрь 2020 (15)
^