Стратегічні орієнтири » Фінанси COVID-19 » Сосуля Л.С. Вплив коронавірусної кризи на вартість акцій фармацевтичних компаній
Информація до матеріалу
 (голосов: 0)
30-10-2020, 22:11

Сосуля Л.С. Вплив коронавірусної кризи на вартість акцій фармацевтичних компаній

Категорія: Фінанси COVID-19

УДК 336
© Сосуля Л.С., 2020
ЛНУ імені Івана Франка, Екф-42с

Вплив коронавірусної кризи на вартість акцій фармацевтичних компаній

Близько року світова економіка відчуває негативний вплив, що спричинений пандемією коронавірусу Covid-19. За підрахунками ООН людство під час коронавірусної кризи втратило понад 4 трлн.дол. На думку генерального секретаря ООН Антоніу Гутерреша, Covid-19 – найбільша криза у світі з часів Другої світової війни.
Більшість галузей зазнають зниження темпів виробництва, зменшення прибутків або ж і збитки. Вартість акцій знижується в Азії, Європі та США. Дешевшають акції авіакомпаній, турагенств, люксових брендів. Ціна акцій на нафту також зазнала зменшення. Нью-Йорська фондова біржа у березні тричі зупиняла торги через різке падіння фондових ринків. Генеральний секретар ОЕСР Ангель Гурріа зазначив, що, в порівнянні з наслідками кризи 2008 року та терактів 11 вересня 2001 року, існуюча на сьогодні пандемія завдала набагато більших збитків. Проте, так сталося історично, що періоди кризи дають можливість для розвитку окремих сегментів економіки. На противагу існуючим тенденціям спостерігається парадокс у фармацевтичній галузі – на світовому ринку фармкомпаній відчувається певне зростання котирування акцій. З поширенням пандемії збільшується в рази потреба у використанні ліків та медичного обладнання [2].
Наприклад, акції південнокорейського виробника захисних масок Monalisa на початку пандемії зросли на 29%, в той же час акції компаній, що виробляють фармацевтичні препарати Kukje Pharma і Woojung Bio додали 29% і 21% відповідно. Акції японської компанії Kawamoto Corp, яка постачає медичні товари, включаючи маски, подорожчали в три рази, а японського виробника захисного одягу Azearth - на 53% [4].
Можна стверджувати, що основними чинниками, які впливають на вартість акцій фармацевтичних компаній під час кризи є: а) оголошення про розробку нових ліків та тестів від короновірусу, б) оголошення про випробування вакцини від Covid-19. До прикладу, після повідомлень британо-шведської фармацевтичної компанії AstraZeneca про припинення випробувань вакцини, її акції на Лондонській фондовій біржі (LSE) втратили в ціні 1,69% опустившись до 82,07 фунта стерлінгів на 11.09.2020. Хоча за свідченням представника компанії, таке припинення випробувань носить рутинний та тимчасовий характер, вартість акцій все одно падала.
Також, після інформації компанії Inovio Pharmaceuticals про те, що вона планує в квітні почати випробовування вакцини від коронавірусу, ціна акцій збільшилися в 3,7 рази. Проте після стрімкого зростання протягом 2 днів котирування повернулось назад, бо компанія відмовилася від своїх слів.
Біотехнологічна компанія Novavax, яка розпочала тестування вакцини від коронавірусу на тваринах також отримала ріст вартості акцій в 2 рази. Але і тут основний розігрів ринку здійснили спекулянти - надалі капіталізація компанії втратила половину цього приросту. І все ж з початку року акції емітента подорожчали в 2,6 рази, що на тлі кризи можна назвати просто відмінним результатом [3].
Зворотня ситуація була в компаній Novacyt та Co-Diagnostics, які оголосили про випуск діагностичних тестів з виявлення коронавірусу, їх акції зросли за короткий проміжок на 799% та 296% відповідно. Коли помічник генерального директора ВООЗ заявив про можливість застосування препарату «Ремдесівір» у лікуванні коронавірусу, акції компаній, які виробляють даний препарат, почали зростати: акції американської біотехнологічної компанії Gilead Sciences зросли спершу на 4,6%, а потім на 11%. Серед інших компаній, що працюють над створенням препаратів для лікування коронавірусної інфекції, — Nanoviricides (+135%), Q Biomed (+34%), а також Vir Biotechnology (+33%). Загалом серед інвесторів вкладення в американські фармацевтичні компанії є перспективними [1].
Поки весь фінансовий світ знаходиться в момент стагнації світової економіки, акції окремих фармацевтичних компаній показують стабільно позитивну динаміку. На думку фахівців, у близькій перспективі фармацевтичний ринок буде швидко зростати. По закінченню карантину зростання продовжиться, хоча й з меншою швидкістю ніж тепер.
Список використаних джерел:
1. Акції фармацевтичних компаній стрімко зростають на фоні глобального виклику Covid-19. [Електронний ресурс] – Режим доступу: https://www.apteka.ua/article/536702
2. Аптечна професійна асоціація України. Моніторинг інформаційного простору. [Електронний ресурс] – Режим доступу: http://apau.org.ua/2020/05/12/моніторинг-інформаційного-простору-122/
3. Динаміка акцій AstraZeneca. [Електронний ресурс] – Режим доступу: https://ldaily.ua/news/novosti/akcziyi-astrazeneca-znyzhuyutsya-na-17-cherez-prypynennya-vyprobuvan-vakczyny-vid-covid/
4. Світові ринки під впливом коронавірусу. [Електронний ресурс] – Режим доступу: https://ua-news.liga.net

Посилання: акції, фармацевтичні компанії

Дорогий відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач.
Рекомендуємо Вам зареєструватися або ввійти на сайт під своїм ім'ям.

Архів новин

Апрель 2021 (8)
Декабрь 2020 (17)
Ноябрь 2020 (16)
Октябрь 2020 (83)
Сентябрь 2020 (15)
Июнь 2020 (3)
^