Стратегічні орієнтири » Якість фінансових послуг та інструментів » Грозик У. Прогнозування курсу акцій ПАТ "Центренерго"
Информація до матеріалу
 (голосов: 3)
1-11-2011, 22:26

Грозик У. Прогнозування курсу акцій ПАТ "Центренерго"

Категорія: Якість фінансових послуг та інструментів

УДК 336
Прогнозування курсу акцій ПАТ "Центренерго"
© Грозик Уляна

ВАТ "Державна енергогенеруюча компанія" Центренерго "(ВАТ" Центренерго ") - важливий елемент енергетичної системи України, одна з провідних енергогенеруючих компаній, яка задовольняє потреби країни в електроенергії приблизно на 8%. Грає істотну роль у підтримці та регулювання енергобалансу України.

ВАТ "Центренерго" має потужності трьох теплових електростанцій, які розташовані в найбільш промислово розвинених регіонах України: Трипільської ТЕС в Київській області, Зміївської ТЕС в Харківській області та Вуглегірської ТЕС у Донецькій області.

Загальна встановлена потужність електростанцій компанії складає 7575 Мвт (15% від встановленої потужності всієї електроенергетики України). На станціях встановлено 23 енергоблоки потужністю від 175 Мвт до 800 Мвт, 18 з яких - вугільні, 5 - газомазутні.

Серед стратегічних завдань "Центренерго" на період 2006-2010 рр..:
- Успішне завершення приватизації компанії, вихід акцій компанії і її похідних на міжнародні фондові біржі;
- Додаткова емісія акцій з метою залучення інвестицій для впровадження на ТЕС новітніх технологій будівництва нових енергоблоків (зокрема, в інших країнах);
- Диверсифікація виробництва компанії, створення допоміжних виробництв, збільшення частки компанії на об'єднаному енергоринку країни;
- Вихід зі своїми проектами на зовнішні ринки електроенергії;
- Досягнення середньої рентабельності по холдингу не нижче 15%.

Контрольний пакет акцій компанії розміром 78,29% переданий до статутного фонду НАК "Енергетична компанія України".

Свої акції Центренерго реалізує на українських біржах. Зокрема, згідно міжнародної класифікації, емітенту присвоєно код – CEEN – визнаний Reuters та Blumberg. Ціни акцій товариства з вересень по листопад 2011 року коливались в межах 8-13 грн, при чому максимальна ціна зареєстрована на 1 вересня, а мінімальна на 21 жовтня. Динаміку цін акцій за вересень-листопад показано на рисунку нижче.

Грозик У. Прогнозування курсу акцій ПАТ "Центренерго"

Як видно з графіку, прослідковується тенденція до загального зниження цін на акції. Це зумовлено насамперед змінами цін на енергоресурси в країнах Європи. Також слід очікувати подальшого зниження цін на енергоресурси і в Україні, оскільки, як очікується, відбудуться зміни у контрактах на постачання природного газу між Росією та Україною. Ще одним фактором зміни ціни може стати нестабільна позиція долара та євро на українському валютному ринку. Будь-які коливання курсу прямо відіб’ються на ціні акцій товариства.

Прогнозування курсу акцій проведемо на основі регресійного аналізу, в якому також врахуємо і трендовий прогноз. Аналіз проводитимемо на основі біржового курсу акцій.

Грозик У. Прогнозування курсу акцій ПАТ "Центренерго"

Отже, як видно з прогнозу, лінія тренду збігається із показником регресивного аналізу. Станом на 01 грудня 2011 року, згідно прогнозу ціна акцій знаходитиметься в межах 8,12-8,72 грн (що відповідає прогнозованій ціні та допустимій похибці довготривалого прогнозування).

Посилання: Центренерго, прогноз, акція, біржа, грудень, електроенергія, аналітика.

Дорогий відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач.
Рекомендуємо Вам зареєструватися або ввійти на сайт під своїм ім'ям.

Архів новин

Май 2021 (4)
Апрель 2021 (8)
Декабрь 2020 (17)
Ноябрь 2020 (16)
Октябрь 2020 (83)
Сентябрь 2020 (15)
^