Стратегічні орієнтири » Поступ сучасних ідей в управлінні » Кравець Р.А. Формування інститутів фінансового прогнозування
Информація до матеріалу
 (голосов: 2)
13-11-2011, 16:26

Кравець Р.А. Формування інститутів фінансового прогнозування

Категорія: Поступ сучасних ідей в управлінні

УДК 336
© Кравець Р., 2011
ЛНУ імені Івана Франка, ЕкфМ-52с

Формування інститутів фінансового прогнозування

В історії світової економіки очевидним є мінливість економічної ситуації і зокрема фінансової. Так протягом всієї історії простежується закономірність конкурентних переваг тих суб’єктів господарювання, які якнайкраще прогнозувала перебіг майбутніх подій і завдяки цьому володіли можливістю пристосовуватись до них.
Наукові спроби пошуку ефективних методів і моделей прогнозування відбувались на усіх етапах становлення економічної науки. На кожному з таких етапів були розроблені певні способи його реалізації, з певним рівнем точності.
В сучасних умовах економічне прогнозування набуло надзвичайно важливого значення, оскільки в умовах сьогоднішньої економічної нестабільності правильне і своєчасне рішення є життєво необхідним для усіх економічних систем. Особливе місце в прогнозуванні займає саме фінансове прогнозування, оскільки в останні роки фінансовий сектор економіки набуває все важливішого значення.
Фінансове прогнозування – передбачення ймовірного фінансового стану держави, галузі, підприємства, обґрунтування показників фінансових планів.
Для одержання значного позитивного ефекту від використання фінансового прогнозування є необхідним одержання фінансових прогнозів максимально високої точності. Досягнення цієї мети є можливим завдяки використанні різноманітних методів прогнозування. Зокрема в теорії фінансового прогнозування виділяють такі групи методів:
1. суб’єктивні;
2. казуальні;
3. екстраполяції;
4. синергетичні;
5. економетричні;
6. альтернативні.
Використання кожної з цих груп методів фінансового прогнозування є ефективним лише за певних умов і обставин. Для формування максимально якісних фінансових прогнозів є необхідним правильний підбір методів фінансового прогнозування в фактичній ситуації. При реалізації цього завдання суб’єкти прогнозування можуть зустрітись з такими перешкодами:
1. На мікроекономічному рівні це:
1.1. Окреме підприємство може не мати можливості залучення експертів, або мати можливість залучення експертів з сумнівним рівнем професійних знань для використання суб’єктивних методів прогнозування;
1.2. Суб’єкт господарювання може не мати власних працівників з необхідним рівнем кваліфікації і досвідом для використання казуальних, синергетичних та методів екстраполяції, або не мати достатнього часу для їх використання у зв’язку із зосередженням працівників на основній діяльності;
1.3. Для суб’єктів господарювання може бути надто складним і дорогим використання економетричних та альтернативних методів (штучний інтелект, генетичний алгоритм та інші), що пов’язано із необхідністю наявності працівників відповідної кваліфікації, а також необхідного технічного та програмного забезпечення.
2. На макроекономічному рівні це:
2.1. Неузгодженість дій різних державних структур, в процесі фінансового прогнозування;
2.2. Відсутність необхідного технічного та кваліфікаційного забезпечення в окремих державних відомствах і структурах.
Подолати ці перешкоди є можливим завдяки формуванні і функціонуванні спеціалізованих інститутів фінансового прогнозування, на макро- та мікроекономічних рівнях. Спеціалізовані інститути фінансового прогнозування володіють такими перевагами:
1. Такий інститут володіє можливістю залучити висококваліфікованих працівників та експертів для використання різноманітних методів фінансового прогнозування;
2. Завдяки спеціалізації інституту на фінансовому прогнозуванні є можливим зменшити вартість фінансового прогнозування;
3. Є можливим використання спеціалізованого технічних засобів;
4. Детальне дослідження історичного, а також використання власного досвіду фінансового прогнозування;
5. Такий інститут зацікавлений в якомога точнішому фінансовому прогнозі, оскільки саме точні фінансові прогнози формують імідж необхідний для подальшого ведення такої діяльності;
6. Також на рівні держави, інститут фінансового прогнозування дозволяє узгодити і врахувати фінансові прогнози різних сфер економіки, що дозволяє досягти максимального рівня їх точності.
7. Та інші.

Відповідно очевидним є необхідність розвитку інститутів фінансового прогнозування в економічній системі держави, а також вивчення можливостей їх розвитку і вдосконалення, оскільки їх діяльність забезпечує формування додаткових передумов фінансової стійкості та розвитку її суб’єктів.
Література
1. Вітлінський В.В. Моделювання економіки: навч. посібник / В.В. Вітлінський. – К.: КНЕУ, 2003. – 408 с.;
2. Терещенко О. О. Фінансова діяльність суб’єктів господарювання: навч. посібник. / Терещенко О. О. — К.: КНЕУ, 2003. — 554 с..

Посилання: Формування інститутів фінансового прогнозування

Дорогий відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач.
Рекомендуємо Вам зареєструватися або ввійти на сайт під своїм ім'ям.

Архів новин

Апрель 2021 (8)
Декабрь 2020 (17)
Ноябрь 2020 (16)
Октябрь 2020 (83)
Сентябрь 2020 (15)
Июнь 2020 (3)
^