Стратегічні орієнтири » Фінансові історії та біографії » Харишин В.В. Уоррен Баффет - мільярди з нуля
Информація до матеріалу
 (голосов: 0)
16-11-2011, 00:24

Харишин В.В. Уоррен Баффет - мільярди з нуля

Категорія: Фінансові історії та біографії

УДК 336
© Харишин В.В., 2011
ЛНУ імені Івана Франка, Екф-42с

Уоррен Баффет - мільярди з нуля

Уоррен Баффет народився 30 серпня 1930 року в Омасі в сім'ї біржового брокера та політика Говарда Баффета. Дитина росла типовим вундеркіндом: він рано навчився читати, вже до шкільного віку знав основи математики, а інформацію схоплював на льоту, уславився в місті унікальним хлопчиком-ерудитом. З самого дитинства він дивував батьків здатністю перемножувати в розумі багатозначні числа, а осягати ази фінансового мистецтва Баффет почав у шість років. У 1936 він за 25 центів купив в магазині свого діда упаковку Сoca-Сola, а потім продав кожну з шести пляшок по 5 центів. Таким чином, загальна виручка склала 30 центів, а прибуток Баффета -5 центів: саме так маленький бізнесмен отримав перший прибуток.
В 11 років Уоррен купив три акції "Cities Service Preffered" за ціною 38 доларів кожна. Дочекавшись, коли ціна на них зросла майже до 40 доларів, він продав їх заробивши 5 доларів. І тут він отримав перший урок. Яким же було розчарування хлопчика, коли через тиждень ціна на ці акції підскочила до 200 доларів. Згодом, Уоррен інвестує тільки в довгострокові проекти.
У дванадцять років хлопець вже твердо вирішив стати мільярдером. Він то торгує акціями, то перепродує залежаний товар, то організовує продаж газет. У 14 років він купує в Небрасці за 1200 доларів 40 акрів землі і тут же здає в оренду фермеру. Він купує зламані ігрові автомати, ремонтує їх і запускає в експлуатацію. Незабаром його дохід сягає 150 доларів на тиждень.
У 1942 року ситуація різко змінюється. Батька Уоррена, активного республіканця, висувають в конгресмени, і він перемагає на виборах. Сім'я перебирається до Вашингтона, де батьки вирішують дати синові гідну освіту. Баффет закінчує Колумбійський університет і стає професійним трейдером.
У 20 років він вже серйозно захоплений ринком цінних паперів.
В 1957 році, повернувшись до рідної Омаху, створив своє перше інвестиційне товариство Buffett Associates. Довелося переконати ряд підприємців, які, повіривши у його таланти, призначили Баффета генеральним менеджером і вручили по 25 тис. доларів. Початковий капітал фірми становив 105 тис. доларів, через півроку він зріс утричі.
За п'ять років існування компанії Баффета акції, що перебували у володінні фірми, зросли на 251%, а ще через п'ять років акції Баффета коштували вже на 1156% дорожче.
У 1962 році його приваблює текстильний завод "Berkshire Hafrtway", який став ядром майбутньої фінансової імперії.
У 70-і роки він придбав п'ять найбільших страхових фірм, за допомогою яких збільшив свій статок до $ 28 млрд.
Особисте життя у мільярдера не найліпшим чином. З дружиною - Сьюзен Т. Баффет, він фактично, не живе з 1977 року. Відносини з трьома дітьми теж вельми натягнуті. Коли дочка Сьюзі попросила у батька грошей, щоб розплатитися за стоянку автомобіля, він зажадав у неї розписку на взятих у нього 20 доларів. Його син Говард хотів купити ферму і розраховував на допомогу батька. Але той відреагував своєрідно. Ферму він купив, але віддав синові в оренду.
Сам він невибагливий і витрачає на себе мало. Магнат з'являється в офісі, який обставлений недорогий пластикової меблями, з скуйовдженою головою. На ньому сильно поношені підтяжки і краватку, який не змінюється кілька місяців.
Він дуже консервативний. За останні 20 років його смаки мало змінилися. Він користується бритвами фірми Gillette (на акціях якої він заробив майже $ 5 млрд.), з напоїв віддає перевагу Coca-Cola (вона принесла $ 10 млрд.), розплачується кредитною карткою American Express (збагатила на $ 4 млрд.), любить почитати газету Washington Post ( вона йому обійшлася в 11 мільйонів, але заробив на ній він мільярд).
Але він далеко не такий простий, як хотів би здаватися, цей "оракул з Омахи", як називає його преса. З одного боку, він охоче ділиться "секретами" інвестування. Гроші вкладати треба:
- в простій і зрозумілий бізнес (наприклад, виробництво продуктів харчування або банківська справа);
- в надійні компанії зі сприятливими довгостроковими перспективами (наприклад, "Жилетт", "Кока-кола");
- у фірми з міжнародною франчайзинговою мережею та гарантованої перспективою росту (наприклад, "Кока-кола", "Макдоналдс");
- компанії з сильними командами і міцно освоєними нішами (наприклад, "Уолт Дісней").
Хоча він носить маску наївного простацької дядечка, його справи говорять про інше. Крім геніальної інтуїції він володіє залізною логікою, вагомим багажем знань і великою силою волі. Його мало займають соціальні проблеми та етичні принципи. Він побудував для себе свій духовний світ, на своїх законах. І все його життя, яка майже вже прожите, яскраве підтвердження правильності обраного шляху нагору, на фінансовий Олімп.


Список використаних джерел:
1. Електронний ресурс [Режим доступу:http://www.biztimes.ru/index.php?artid=13 ]
2. Електронний ресурс. [Режим доступу:http://vip-inform.com.ua/vippeople/buffet.shtml ]

Посилання: ЛНУ ім. Івана Франка, Екф-42с. 2011

Дорогий відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач.
Рекомендуємо Вам зареєструватися або ввійти на сайт під своїм ім'ям.

Архів новин

Апрель 2021 (8)
Декабрь 2020 (17)
Ноябрь 2020 (16)
Октябрь 2020 (83)
Сентябрь 2020 (15)
Июнь 2020 (3)
^