Стратегічні орієнтири » Фінансові професії 2011 » Пістоляк О.Р. Діяльність трейдера на фінансовому ринку
Информація до матеріалу
 (голосов: 0)
22-12-2011, 01:07

Пістоляк О.Р. Діяльність трейдера на фінансовому ринку

Категорія: Фінансові професії 2011

УДК 336
© Пістоляк О.Р., 2011
ЛНУ імені Івана Франка, Екф-47с

Діяльність трейдера на фінансовому ринку


Спробувавши уявити ідеальну роботу, кожна людина, мабуть, уявить щось своє, але всі погодяться - ідеальна робота це: інтерес, творча реалізація, висока заробітня плата, вільний графік... Чи не занадто жорсткі вимоги та чи існує вона взагалі? Така робота є.
Це - професія фінансовий трейдер. Трейдеру немає потреби шукати можливості для кар'єрного зростання, не треба писати звіти про виконану роботу, не треба намагатися комусь замилити очі. Результат його роботи очевидний і однозначний - це його прибуток. Вас не обійдуть ті, у кого «мова підвішена» або в кого є «зв’язки нагорі». Тут чесна гра - результати підтасувати не можливо.
На сьогоднішній день професія трейдера на фінансовому ринку продовжує залишатися однією з найзагадковіших і, на перший погляд, недоступних для простої людини. Професія трейдера для України є новою. Але, незважаючи на молодість, викликає великий інтерес.
Трейдер на фінансовому ринку - це людина, яка купує фінансовий інструмент (наприклад, валюту, акції компаній, золото або нафту) дешевше і продає його через якийсь час за вищою ціною або навпаки. Різниця цін покупки і продажу й становить прибуток від операції.
Трейдерами на фінансовому ринку виступають як величезні фінансові компанії, так і прості люди. Ними можуть бути як професіонали (які отримали спеціальну освіту і працюють самостійно в якості приватних трейдерів, або в інвестиційних фондах, банківських установах та інших спеціалізованих організаціях), так і любителі (для яких торгівля на ринку є лише хобі, а не головним видом діяльності) [2].
Успішним трейдером може стати людина, яка має велику витримку, що поєднує в собі якості стратега-теоретика і практика, має необхідні знання, що дозволяють аналізувати ринок, працювати з програмним забезпеченням для проведення аналізу і висновку операцій. Недолік знань іноді вдається зрівноважити інтуїцією, але дуже великі надії на неї покладати не варто.
Робота трейдера на фінансовому ринку є дуже важлива, адже це постійна боротьба із самим собою, боротьба зі своїм страхом, зі спокусою, з жадібністю. Ринок допомагає навчитися володіти собою в будь - якій ситуації – не зламатися від невдач і не розслабитися від успіхів. Торгівля виробляє вміння не піддаватися паніці, коли на ринку криза, уміння твердо дотримуватися наміченого плану дій, уміння відстоювати свою точку зору, навіть якщо вона протистоїть думці більшості, уміння перемагати [1].
Головним робочим інструментом сучасного трейдера є комп'ютер із набором програмного забезпечення для одержання котирувань і новин у реальному часі, для побудови графіків і виконання технічного аналізу, для розробки й тестування власних методів аналізу й торговельних стратегій.
Зовні робота трейдера здається простою, але за цією простотою ховається велика робота з аналізу ринкової ситуації й ухвалення рішення про вхід у ринок. Потім відбувається відкриття позицій і відстеження руху ринку, перевірка відповідності прогнозованого й реального руху курсу і зрештою ухвалення рішення про закриття позицій. Цей цикл може зайняти від кількох годин до декількох днів, тижнів або навіть місяців.
В кожного трейдера свій підхід до торгівлі і свої правила. Але головною вимогою є прибутковість торгівлі. Він може використовувати будь-який метод торгівлі, механічну торгову систему, технічний аналіз, інтуїтивний, фундаментальний.
За стратегіями торгівлі трейдерів поділяють на:
- внутрішньоденних трейдерів (day trayders) - трейдер, що протягом доби проводить не менше однієї трансакції;
- позиційних (свінгових) трейдерів - як правило 2-4 трансакції протягом місяця;
- середньострокових трейдерів - декілька трансакцій в рік;
- довгограючих трейдерів (інвесторів) - 1 трансакція в півроку, а то й в декілька років [2].
Перспективного розвитку набуває «інтернет-трейдинг». Назва «інтернет-трейдинг» почала використовуватись на українському фінансовому ринку нещодавно, хоча стала вже досить популярною. В Україні офіційною датою запуску «інтернет - трейдингу» є 26 березня 2009 року (коли можливість он-лайн торгівлі цінними паперами вперше з’явилася на фондовому майданчику ВАТ «Українська біржа»). Інтернет - трейдинг має ряд переваг оскільки дає:
- можливість заробляти гроші самостійно, «своїм власним розумом» на ринках, які підпорядковуються зрозумілим економічним законам;
- створення власного робочого місця не вимагає великих витрат - можна з успіхом працювати вдома;
- ваші доходи перестають залежати від економічної ситуації в конкретно взятій країні, економіка якої може бути вкрай нестабільною;
- ви можете займатися цим бізнесом у будь-якій частині земної кулі, куди досяжний інтернет;
- ваші джерела доходів не впадають в очі;
- заробляти можна без відриву від основної діяльності [3].
Але інтернет-трейдинг може зіткнутися із певними недоліками – це інституційні ризики, а також відносно слабка захищеність від технічних збоїв і атак хакерів, а також дуже важливим моментом являється те, що українська законодавча база на даний час майже не регламентує використання електронних документів, що для декого є важливим, але це може спричинити розвиток фальсифікованих документів та ускладнить працю аудиторів.
Отже, якщо Україна буде раціонально рухатись, переймаючи позитивний досвід провідних іноземних держав, долаючи результати впливу помилкових стереотипів та здійснюючи роботу щодо усунення актуальних проблем розвитку трейдера та інтернет-трейдингу, то перспективи їх розвитку в Україні будуть досить значними і у вітчизняного фондового ринку будуть всі шанси стати одним з провідних розвинутих фінансових ринків.

Примітки:

1. Гладун Д. Перспективи інтернет-трейдингу в Україні / Інвестиції та інвестування в Україні – 2009. -№6 // www.inernettrading.at.ua.
2. Семчук О.В. Проблеми розвитку фондового ринку України.// Економіка і право. – 2009. -№2. -с.9-12.
3. Тарабакін Т. Розвиток Інтернет-трейдингу в Україні / Цінні папери України. – 2009. - №43 // www.securities.org.ua.

Olga Pistoliak
Ivan Franko National University of Lviv
The activity of traders in the market


Defines the essence of professional traders in the market and the essence of the concept of the Internet – trading.
Дорогий відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач.
Рекомендуємо Вам зареєструватися або ввійти на сайт під своїм ім'ям.

Архів новин

Май 2021 (4)
Апрель 2021 (8)
Декабрь 2020 (17)
Ноябрь 2020 (16)
Октябрь 2020 (83)
Сентябрь 2020 (15)
^