Стратегічні орієнтири » Фінансові професії 2011 » Саварін Л.А. Перспективність професії Фінансовий аналітик
Информація до матеріалу
 (голосов: 0)
22-12-2011, 12:56

Саварін Л.А. Перспективність професії Фінансовий аналітик

Категорія: Фінансові професії 2011

УДК 336
© Саварін Л.А., 2011
ЛНУ імені Івана Франка, Екф-42с

Перспективність професії Фінансовий аналітик

Фінансовий аналітик – це професійний експерт-економіст, спеціаліст з певного сектору ринку [1]. Ця професія в Україні з'явилася не так давно. Та й узагалі вважається, що фінансова аналітика один з наймолодших напрямів в економіці. До прикладу, бум цієї професії в Європі і США припав на період бурхливого розвитку виробництва. Економічне зростання обумовило необхідність у людях, які здатні давати довгострокові прогнози і реальні ради. Така необхідність в нашій країні з’явилася в 1990-х, коли стихійний ринок почав знаходити цивілізовані риси.
Для роботи фінансовим аналітиком особа повинна володіти певними особистими якостями, зокрема: бути акуратною, скрупульозною, вміти працювати з великими масивами даних, мати лідерські якості.
Кожен аналітик має цілу низку обов’язків. Їх діяльність в Україні як і будь - якого іншого працівника регламентується Посадовою інструкцією. Згідно положень такої інструкції до обов'язків фінансового аналітика входить: аналіз діяльності організації; аналіз фінансової інформації для прогнозування економічних умов з метою подальшого її використання при прийнятті інвестиційних рішень, для розрахунку майбутніх доходів і витрат, аналізу доцільності укладення договорів; збирання економічної, юридичної та галузевої інформації, фінансових звітів компанії та фінансової періодики; збирання даних для фінансових звітів; обчислення фінансових показників; проведення фінансових досліджень; оцінка фінансового ризику; надання рекомендацій про час інвестування та операціях купівлі-продажу; підготовка фінансових звітів; використання статистичних методів оцінки вартості; дослідження компаній-емітентів (випускають акції) і підготовка рекомендацій щодо купівлі, продажу або утримання цінних паперів та ін. [3].
Цією ж інструкцією регламентуються права фінансового аналітика. Фінансовий аналітик має право: Запитувати й одержувати необхідні матеріали і документи, пов'язані з питань своєї професійної діяльності; вступати у взаємини з підрозділами сторонніх установ і організацій для вирішення оперативних питань виробничої діяльності, що входить в компетенцію фінансового аналітика; представляти інтереси організації в сторонніх організаціях з питань, що належать до виробничої діяльності організації.
Фінансовий аналітик несе відповідальність: за неналежне виконання або невиконання своїх посадових обов'язків, передбачених його посадовою інструкцією, в межах, визначених трудовим законодавством України; за правопорушення, скоєні в процесі здійснення своєї діяльності - в межах, визначених чинним адміністративним, кримінальним та цивільним законодавством України; за завдання матеріальної шкоди - в межах, визначених чинним законодавством України [4].
За даними ринку праці спеціаліст без досвіду роботи, але з дипломом престижного вузу та додатковими знаннями в галузі бухгалтерського обліку, якщо володіє комп'ютерними програмами може мати заробітну плату в межах 800 у.о. З досвідом роботи від одного до трьох років - 1000 у.о.. З досвідом роботи понад трьох років плюс додаткове освіта - від 1500 у.о.. Фінансові аналітики екстра-класу отримують від 2000 у.о. і вище. Це досить пристижна робота [1].
Як відомо будь – яка робота має свої особливості. Особливістю роботи фінансового аналітика є те, що для покращення своїх професійних навичок він повинен періодично брати участь у різноманітних семінарах, зокрема за рахунок компанії в якій працює, а також читати газети і писати звіти з прогнозами. Він повинен вміти заздалегідь уявляти стан справ. Кожен експерт – економіст, що обрав для себе цю професію в перші кілька років може працювати лише з Excel, робити прорахунки, консолідувати дані за різні періоди, перевіряти розрахунки, свої і чужі, і т. д. Не виключено, що доведеться часто їздити у відрядження й виконувати різного роду нудні, але необхідні рутинні завдання. Справжня аналітика і складання прогнозів починається дещо пізніше [5]. За даними експертів відсоток молодих спеціалістів після перших двох років переходять на іншу роботу. Професія фінансового аналітика має великі перспективи розвитку, адже аналітики в наш час потрібні у усіх без винятку, банках, великих та середніх за розміром компаніях.
Джерела:
1. Інформаційно – аналітичний портал українського агентства фінансового розвитку Україна фінансова [Електронний ресурс] / Офіційний веб-сайт. – Доступний з:
2. Електронна бібліотека [Електронний ресурс] / Доступний з:
3. Посадава інструкція фінансового аналітика. [Електронний ресурс] / Доступний з:
4. Посадова інструкціявідповідального за проведення фінансового моніторингу[Електронний ресурс] / Доступний з:
5. Шелудько В.М. Фінансовий ринок: Підручник. – 2-ге видання. – К.: Знання, 2008. – 535 с.
Дорогий відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач.
Рекомендуємо Вам зареєструватися або ввійти на сайт під своїм ім'ям.

Архів новин

Апрель 2021 (8)
Декабрь 2020 (17)
Ноябрь 2020 (16)
Октябрь 2020 (83)
Сентябрь 2020 (15)
Июнь 2020 (3)
^